محل تبلیغات شما

اگر فضیلت دانشمندان، کشف و تدوین قانونمندی های جهان محیط بر انسان و جوامع انسانی است، منزلت و وظیفه مهندسان، به کارگرفتن این قانونمندی ها برای تغییر و بهبود شرایط زیست و کار انسان ها و تلاش مستمر برای حل مشکلات جوامع انسانی می باشد و این تلاش است که حرکت جوامع انسانی را به سوی تعالی میسر می سازد.

باعنایت به این وظیفه سنگین، حال این حرفه انسان محور را برگزیده ام، درمقام یک مهندس، آگاهانه سوگند یاد میکنم که در هر قدم و اقدام:

-زمین را که زادگاه و گورگاه انسان ها و ولی نعمت آنها است، فراموش نکرده و کاری انجام ندهم که ذره ای از امکانات آن بیهوده مصرف شود و خدشه ای به محیط زیست وارد شود.

-میهنم، ایران را، لحظه ای از خاطر دور نداشته و حراست از فرهنگ، منابع مادی و معنوی آن و کوشش برای تامین آبادانی، توسعه پایدار و سرافرازی آن را در همه ساحه ها سرلوحه کار خود قرار دهم.

- شهروندان خود را دلیل وجود خویش و حرفه خویش دانسته، خود را کارگزار امین و مورد اعتماد آنان تلقی کرده و از منافع آنان چون مردمک چشم مراقبت کنم و در هیچ شرایطی از موازین شرف، منزلت انسانی و اخلاقی حرفه ای عدول ننمایم و منافع جمع را بر منافع فردی خود مقدم بدارم.

- برای اینکه با وجدانی آگاه قادر به انجام این وظایف باشم، لحظه ای از آموختن و آموزش دادن فرو گذار نکنم.

- باشد که با پایمردی و پایبندی به سوگند خویش بتوانم به عنوان حرفه مندی وظیفه شناس، احساس غرور کنم.

فرهنگ ايراني؛ مفسد يا دانشمند؟

راهکارهای ارتقای ابعاد اخلاقی در نظام ارزیابی عملکرد کارکنان

گفتگو با فلیپ استارک

ای ,انسانی ,حرفه ,انسان ,ها ,جوامع ,ای از ,جوامع انسانی ,خود را ,انسان ها ,لحظه ای

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها